Typ tekstu: Książka
Autor: Eichelberger Wojciech
Tytuł: O co pytają dzieci
Rok: 1999
że rodzic i tak nie dotrzyma słowa. Wystarczy kilka takich doświadczeń, by dziecko nabrało przekonania, że cokolwiek zrobi, jakkolwiek się postara i wysili, zawsze będzie wystrychnięte na dudka.
Kryzys zaufania zawsze ma negatywne i długofalowe konsekwencje wychowawcze. Dziecko przestaje z nami rozmawiać, opowiadać nam o swoich problemach i kłopotach i odpłaca pięknym za nadobne. Jeśli więc jako rodzice nie potrafimy dotrzymywać obietnic, lepiej już niczego dziecku nie obiecywać, a za to od czasu do czasu zrobić mu niespodziankę.
Wielu rodziców, pragnących uniknąć trudu związanego z wychowaniem dziecka, chętnie odwołuje się do prostego systemu kar i nagród. Jeśli dziecko na przykład źle
że rodzic i tak nie dotrzyma słowa. Wystarczy kilka takich doświadczeń, by dziecko nabrało przekonania, że cokolwiek zrobi, jakkolwiek się postara i wysili, zawsze będzie wystrychnięte na dudka.<br>Kryzys zaufania zawsze ma negatywne i długofalowe konsekwencje wychowawcze. Dziecko przestaje z nami rozmawiać, opowiadać nam o swoich problemach i kłopotach i odpłaca pięknym za nadobne. Jeśli więc jako rodzice nie potrafimy dotrzymywać obietnic, lepiej już niczego dziecku nie obiecywać, a za to od czasu do czasu zrobić mu niespodziankę.<br>Wielu rodziców, pragnących uniknąć trudu związanego z wychowaniem dziecka, chętnie odwołuje się do prostego systemu kar i nagród. Jeśli dziecko na przykład źle
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!