Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
po raz pierwszy zgłoszona została propozycja umieszczenia aparatu centralnego na czas przemarszu w stanie zmontowanym na holowanej przyczepie lub samochodzie. „Urządzenie takie skróci czas przygotowania zespołu do boju, pozwoli na zmniejszenie ogólnego ciężaru przewożonego... i zmniejszy prawodopodobieństwo uszkodzenia części i zespołu przy przechodzeniu z położenia marszowego w bojowe i odwrotnie"60.
W oparciu o pozytywne rezultaty badań poligonowych i wytrzymałościowych szef Departamentu Uzbrojenia, płk Mieczysław Maciejowski, wystąpił 19.06.1934 r. do szefa Sztabu Głównego prosząc "o zatwierdzenie przyrządu centralnego systemu PZO-Levallois, jako typowego sprzętu dla wyposażenia baterii artylerii przeciwlotniczej do kierowania ogniem"61.
W uzasadnieniu swej prośby zwracał
po raz pierwszy zgłoszona została propozycja umieszczenia aparatu centralnego na czas przemarszu w stanie zmontowanym na holowanej przyczepie lub samochodzie. &lt;q&gt;&#132;Urządzenie takie skróci czas przygotowania zespołu do boju, pozwoli na zmniejszenie ogólnego ciężaru przewożonego... i zmniejszy prawodopodobieństwo uszkodzenia części i zespołu przy przechodzeniu z położenia marszowego w bojowe i odwrotnie"&lt;/&gt;60.<br>W oparciu o pozytywne rezultaty badań poligonowych i wytrzymałościowych szef Departamentu Uzbrojenia, płk Mieczysław Maciejowski, wystąpił 19.06.1934 r. do szefa Sztabu Głównego prosząc "o zatwierdzenie przyrządu centralnego systemu PZO-Levallois, jako typowego sprzętu dla wyposażenia baterii artylerii przeciwlotniczej do kierowania ogniem"61.<br>W uzasadnieniu swej prośby zwracał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego