Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ojcem. Po śmierci matki, jako czteroletni chłopiec, trafił do jej rodziny w Jerozolimie, a jego ojciec, Abdel Rauf, został w Kairze. O rodzie al-Kudwa, z którego wywodzi się prezydent Autonomii Palestyńskiej, z tym miastem dużo wie Omar Elagha, emerytowany dyrektor miejscowej szkoły.
Pan Omar, z siwą, krótko strzyżoną brodą, odziany w czarną długą szatę, abaję, siedzi na kanapie wśród poduszek z orientalnymi wzorami i snuje opowieść o rodzinnych powiązaniach. Kluczową postacią w tej historii jest Nehmad al-Kudwa, kuzyn ojca Arafata. Na początku dwudziestego wieku był szejkiem, bardzo w Khan Junis szanowanym. Zarabiał na handlu tkaninami, meblami, dywanami.
Kupcem współpracującym
ojcem. Po śmierci matki, jako czteroletni chłopiec, trafił do jej rodziny w &lt;name type="place"&gt;Jerozolimie&lt;/&gt;, a jego ojciec, &lt;name type="person"&gt;Abdel Rauf&lt;/&gt;, został w &lt;name type="place"&gt;Kairze&lt;/&gt;. O rodzie &lt;name type="person"&gt;al-Kudwa&lt;/&gt;, z którego wywodzi się prezydent &lt;name type="place"&gt;Autonomii Palestyńskiej&lt;/&gt;, z tym miastem dużo wie &lt;name type="person"&gt;Omar Elagha&lt;/&gt;, emerytowany dyrektor miejscowej szkoły.<br>Pan &lt;name type="person"&gt;Omar&lt;/&gt;, z siwą, krótko strzyżoną brodą, odziany w czarną długą szatę, abaję, siedzi na kanapie wśród poduszek z orientalnymi wzorami i snuje opowieść o rodzinnych powiązaniach. Kluczową postacią w tej historii jest &lt;name type="person"&gt;Nehmad al-Kudwa&lt;/&gt;, kuzyn ojca &lt;name type="person"&gt;Arafata&lt;/&gt;. Na początku dwudziestego wieku był szejkiem, bardzo w &lt;name type="place"&gt;Khan Junis&lt;/&gt; szanowanym. Zarabiał na handlu tkaninami, meblami, dywanami.<br>Kupcem współpracującym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego