Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
serię produkowanych przyrządów, co miało znaczący wpływ na kształtowanie się ich cen, a przede wszystkim, pozwalało wcześniej pokonać trudności, jakie występują u wszystkich producentów przy rozpoczynaniu produkcji nowych skomplikowanych przyrządów.
W trakcie wykonywania celowników do armat przeciwpancernych stwierdzono w marcu 1937 r. konieczność wprowadzenia zmiany konstrukcyjnej, która by zabezpieczała płytkę ogniskową "przed opadaniem podczas weryfikacji".
Zmiana ta była tak niezbędna, iż zdecydowano wszystkie wcześniej wyprodukowane, w liczbie 455 szt., celowniki wycofać z jednostek i dokonać ich modernizacji w Zbrojowni Nr 238. Dalszych trudności w produkcji omawianych przyrządów nie stwierdzono.
Przezierniki armat przeciwlotniczych były na nich montowane w zakładach starachowickich przez ekipę
serię produkowanych przyrządów, co miało znaczący wpływ na kształtowanie się ich cen, a przede wszystkim, pozwalało wcześniej pokonać trudności, jakie występują u wszystkich producentów przy rozpoczynaniu produkcji nowych skomplikowanych przyrządów.<br>W trakcie wykonywania celowników do armat przeciwpancernych stwierdzono w marcu 1937 r. konieczność wprowadzenia zmiany konstrukcyjnej, która by zabezpieczała płytkę ogniskową "przed opadaniem podczas weryfikacji".<br>Zmiana ta była tak niezbędna, iż zdecydowano wszystkie wcześniej wyprodukowane, w liczbie 455 szt., celowniki wycofać z jednostek i dokonać ich modernizacji w Zbrojowni Nr 238. Dalszych trudności w produkcji omawianych przyrządów nie stwierdzono.<br>Przezierniki armat przeciwlotniczych były na nich montowane w zakładach starachowickich przez ekipę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego