Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 39
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
staje się coraz bardziej intrygująca. Pojawia się coraz więcej zagadek, a obaj mężczyźni, tak początkowo różni, mają ze sobą coraz więcej wspólnego.
Sztuka zaskakuje kilkoma nagłymi zwrotami akcji. Jak łatwo prawda staje się złudzeniem, a złudzenie...? Czy życie to teatr?
(gram)



Jubileusz Fogla

Mieszkający w Zakopanem Paweł Fogel, wybitny taternik okresu międzywojennego i lat powojennych - 15 września tego roku ukończył 95 lat.
Wędrował po Tatrach od 1914 r., wspinał się od 1924. Pokonał m.in. północną ścianę Małego Kieżmarskiego Szczytu w 1932 r. wspinając się z Wiesławem Stanisławski. W latach 1947-49 zrobił pierwsze zimowe przejścia północno-wschodniego filara Ganku oraz
staje się coraz bardziej intrygująca. Pojawia się coraz więcej zagadek, a obaj mężczyźni, tak początkowo różni, mają ze sobą coraz więcej wspólnego.<br>Sztuka zaskakuje kilkoma nagłymi zwrotami akcji. Jak łatwo prawda staje się złudzeniem, a złudzenie...? Czy życie to teatr?<br>&lt;au&gt;(gram)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Jubileusz Fogla&lt;/tit&gt;<br><br>Mieszkający w Zakopanem Paweł Fogel, wybitny taternik okresu międzywojennego i lat powojennych - 15 września tego roku ukończył 95 lat.<br>Wędrował po Tatrach od 1914 r., wspinał się od 1924. Pokonał m.in. północną ścianę Małego Kieżmarskiego Szczytu w 1932 r. wspinając się z Wiesławem Stanisławski. W latach 1947-49 zrobił pierwsze zimowe przejścia północno-wschodniego filara Ganku oraz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego