Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Perspektywy
Nr: 14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
z powagą:
- I czucie w palcach.
Nim weszliśmy do pokoju zastawionego siwakami, demonstrował Józef jak łatwo zepsuć powstający garnek. Palce - mówił ustalają grubość dna i ścian; gdy za grube - pękną podczas wypalania, jeśli za cienkie - nie utrzymają konstrukcji. Paznokieć trąci o ściankę, zadrży lekko ręka, a w okamgnieniu cała glina opada na krąg.
- Oczy są w palcach - stwierdza Antoni, a kiedy to mówi patrzę, iż pociera o siebie czubki palców, jakby mełł w nich glinę.
- Z takim charakterem można długo pożyć.
- Tak się wydaje - zaprzecza Kraszewski. - U garncarza reumatyzm atakuje ręce, pozbawia je czucia...
Z sękatymi palcami można robić w gospodarstwie
z powagą:<br>- I czucie w palcach.<br>Nim weszliśmy do pokoju zastawionego siwakami, demonstrował Józef jak łatwo zepsuć powstający garnek. Palce - mówił ustalają grubość dna i ścian; gdy za grube - pękną podczas wypalania, jeśli za cienkie - nie utrzymają konstrukcji. Paznokieć trąci o ściankę, zadrży lekko ręka, a w okamgnieniu cała glina opada na krąg.<br>- Oczy są w palcach - stwierdza Antoni, a kiedy to mówi patrzę, iż pociera o siebie czubki palców, jakby mełł w nich glinę.<br>- Z takim charakterem można długo pożyć.<br>- Tak się wydaje - zaprzecza Kraszewski. - U garncarza reumatyzm atakuje ręce, pozbawia je czucia...<br>Z sękatymi palcami można robić w gospodarstwie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego