Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 37
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1975
bardziej nie zajmujemy miejsca po lewej stronie jezdni.
- Jeśli w pobliżu przejazdu kolejarz daje jakieś znaki - bezwzględnie stosujemy się do nich (najczęściej chodzi mu o zatrzymanie wozu).
- Nie wjeżdżamy na przejazd, jeśli po jego drugiej stronie brak jest miejsca na kontynuowanie bezpiecznej jazdy, jak również i wtedy, gdy zapory zaczynają opadać.
- Kiedy dojeżdżając da przejazdu zobaczymy opuszczona półzapory (półrogatki) - nie omijamy ich.
Gdyby zdarzyło się, że prowadzony przez nas samochód niespodziewanie zatrzyma się na torach, to nie wpadajmy w panikę. Szybko włączamy rozrusznik i staramy się uruchomić silnik. Kiedy w ciągu kilku sekund nie chce rozpocząć pracy, błyskawicznie oceniamy sytuację na
bardziej nie zajmujemy miejsca po lewej stronie jezdni. <br>- Jeśli w pobliżu przejazdu kolejarz daje jakieś znaki - bezwzględnie stosujemy się do nich (najczęściej chodzi mu o zatrzymanie wozu). <br>- Nie wjeżdżamy na przejazd, jeśli po jego drugiej stronie brak jest miejsca na kontynuowanie bezpiecznej jazdy, jak również i wtedy, gdy zapory zaczynają opadać. <br>- Kiedy dojeżdżając da przejazdu zobaczymy opuszczona półzapory (półrogatki) - nie omijamy ich. <br>Gdyby zdarzyło się, że prowadzony przez nas samochód niespodziewanie zatrzyma się na torach, to nie wpadajmy w panikę. Szybko włączamy rozrusznik i staramy się uruchomić silnik. Kiedy w ciągu kilku sekund nie chce rozpocząć pracy, błyskawicznie oceniamy sytuację na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!