Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
za wyzwalacz katapulty. Potężna maszyna zakręciła gwałtownie w prawo i zaczęła spadać między rzadkie drzewa pięć metrów poniżej wierzchołka niewielkiego wzgórza.
Ogromna, pomarańczowa kula ognia buchnęła z ziemi i sunęła przed siebie z prędkością wyścigowego bolidu niszcząc wszystko na swojej drodze. Gałęzie i kawałki poszycia maszyny wystrzelone wysoko w górę opadały koziołkując w powietrzu na ziemię wokół miejsca uderzenia. Kilka większych elementów pokoziołkowało dalej w różnych kierunkach. Wokół w promieniu prawie dwóch kilometrów płonęło poszycie.
Główną przyczyną wypadku było zamarznięcie siłownika wspomagającego. Bardzo szybko uporano się z tym niedomaganiem i już po 21 dniach samoloty mogły wznowić akcje.
Prędkość samolotu okazała
za wyzwalacz katapulty. Potężna maszyna zakręciła gwałtownie w prawo i zaczęła spadać między rzadkie drzewa pięć metrów poniżej wierzchołka niewielkiego wzgórza.<br>Ogromna, pomarańczowa kula ognia buchnęła z ziemi i sunęła przed siebie z prędkością wyścigowego bolidu niszcząc wszystko na swojej drodze. Gałęzie i kawałki poszycia maszyny wystrzelone wysoko w górę opadały koziołkując w powietrzu na ziemię wokół miejsca uderzenia. Kilka większych elementów pokoziołkowało dalej w różnych kierunkach. Wokół w promieniu prawie dwóch kilometrów płonęło poszycie.<br>Główną przyczyną wypadku było zamarznięcie siłownika wspomagającego. Bardzo szybko uporano się z tym niedomaganiem i już po 21 dniach samoloty mogły wznowić akcje.<br>Prędkość samolotu okazała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego