Typ tekstu: Książka
Tytuł: Przekształcenia własnościowe przedsiębiorstw w Polsce
Rok: 2002
zdecentralizowany model rozwiązania problemu złych długów, czyli restrukturyzacja finansowa banków i przedsiębiorstw (umożliwiająca m.in. zamianę wierzytelności na akcje przedsiębiorstw), uznano za wzorcowy dla innych krajów.
Polska odniosła się krytycznie do polskiego wynalazku, jakim była idea powszechnej prywatyzacji - bezkrytycznie zastosowana w innych krajach. Program NFI, niezależnie od pewnych błędów konstrukcyjnych, operował na ograniczonym segmencie gospodarki, ale został wkomponowany w wysokie standardy rynku kapitałowego. Uderzającą cechą polskiej prywatyzacji jest ciągłość metod wypracowanych na progu lat dziewięćdziesiątych, pomimo częstych zmian gabinetów rządowych oraz ustawicznej batalii politycznej wokół prywatyzacji.
Tomasz Gruszecki

Największym sukcesem - choć nie rządu i ministerstwa prywatyzacji - jest sektor powstały oddolnie, małych
zdecentralizowany model rozwiązania problemu złych długów, czyli restrukturyzacja finansowa banków i przedsiębiorstw (umożliwiająca m.in. zamianę wierzytelności na akcje przedsiębiorstw), uznano za wzorcowy dla innych krajów.<br>Polska odniosła się krytycznie do polskiego wynalazku, jakim była idea powszechnej prywatyzacji - bezkrytycznie zastosowana w innych krajach. Program NFI, niezależnie od pewnych błędów konstrukcyjnych, operował na ograniczonym segmencie gospodarki, ale został wkomponowany w wysokie standardy rynku kapitałowego. Uderzającą cechą polskiej prywatyzacji jest ciągłość metod wypracowanych na progu lat dziewięćdziesiątych, pomimo częstych zmian gabinetów rządowych oraz ustawicznej batalii politycznej wokół prywatyzacji.<br>Tomasz Gruszecki&lt;/&gt;<br><br>&lt;who4&gt;Największym sukcesem - choć nie rządu i ministerstwa prywatyzacji - jest sektor powstały oddolnie, małych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego