Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
przez decydenta podjęte.
Wszelkie znane kryteria podejmowania decyzji dają w istocie coś mocniejszego niż wyróżnienie w A podzbioru działań optymalnych. Porządkują one mianowicie zbiór działań - od najbardziej do najmniej pożądanych w sensie danego kryterium. Działaniami optymalnymi są maksymalne elementy owego porządku. Trudno sobie nawet wyobrazić kryterium, które by wyróżniało działania optymalne nie generując porządku na zbiorze A . Ponieważ jednak celem, który realizuje każde zastosowanie kryterium, jest wyróżnienie działań optymalnych, definiujemy pojęcie kryterium przez podzbiór zbioru A , nie zaś przez kompletny porządek na tym zbiorze.
Sformułujmy obecnie najczęściej proponowane kryteria.

3. Kryterium maksymalizacji przeciętnej użyteczności

Kryterium to będziemy oznaczać skrótem MEU, pochodzącym
przez decydenta podjęte.<br> Wszelkie znane kryteria podejmowania decyzji dają w istocie coś mocniejszego niż wyróżnienie w A podzbioru działań optymalnych. Porządkują one mianowicie zbiór działań - od najbardziej do najmniej pożądanych w sensie danego kryterium. Działaniami optymalnymi są maksymalne elementy owego porządku. Trudno sobie nawet wyobrazić kryterium, które by wyróżniało działania optymalne nie generując porządku na zbiorze A . Ponieważ jednak celem, który realizuje każde zastosowanie kryterium, jest wyróżnienie działań optymalnych, definiujemy pojęcie kryterium przez podzbiór zbioru A , nie zaś przez kompletny porządek na tym zbiorze.<br> Sformułujmy obecnie najczęściej proponowane kryteria.<br><br>&lt;tit&gt;3. Kryterium maksymalizacji przeciętnej użyteczności&lt;/&gt;<br><br> Kryterium to będziemy oznaczać skrótem MEU, pochodzącym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!