Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
Powinno ono pozostać nieoptymalne w sensie tegoż kryterium, jeśli problem U zmodyfikujemy pod tym tylko względem, iż zbiór działań powiększony zostanie o jakieś (dowolne) dodatkowe działanie.
Motywacja powyższego postulatu jest następująca. Działanie dodatkowe może się okazać lepsze (w sensie danego kryterium) od działań pierwotnie dostępnych; w takim razie działanie pierwotnie optymalne stanie się nieoptymalne. Ale nie powinno być odwrotnie, gdyż znaczyłoby to, że dodanie nowego działania zmienia relacje zachodzące między działaniami pierwotnie dostępnymi. A to się wydaje nieracjonalne.
Kryterium Savage'a nie spełnia tego postulatu, jak widać na następującym przykładzie.. W problemie (16) działanie a jest optymalne w sensie Savage'a (po lewej
Powinno ono pozostać nieoptymalne w sensie tegoż kryterium, jeśli problem U zmodyfikujemy pod tym tylko względem, iż zbiór działań powiększony zostanie o jakieś (dowolne) dodatkowe działanie.<br> Motywacja powyższego postulatu jest następująca. Działanie dodatkowe może się okazać lepsze (w sensie danego kryterium) od działań pierwotnie dostępnych; w takim razie działanie pierwotnie optymalne stanie się nieoptymalne. Ale nie powinno być odwrotnie, gdyż znaczyłoby to, że dodanie nowego działania zmienia relacje zachodzące między działaniami pierwotnie dostępnymi. A to się wydaje nieracjonalne.<br> Kryterium Savage'a nie spełnia tego postulatu, jak widać na następującym przykładzie.&lt;gap&gt;. W problemie (16) działanie a jest optymalne w sensie Savage'a (po lewej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!