Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Wyborcza
Nr: 11.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
jednak, zdaniem obserwatorów, za gospodarką może pójść polityka. Czy szczyt otworzy drogę do zjednoczenia obu państw? Formalnie są one w stanie wojny - po zakończeniu konfliktu w 1953 r. zdołano podpisać tylko zawieszenie broni, a agresywna polityka Phenianu sprawia, że półwysep jest jednym z najbardziej zapalnych punktów świata.
"Za wcześnie na optymizm. Widzieliśmy już wiele porozumień, które kończyły się fiaskiem na starcie" - komentował wczoraj seulski dziennik "Korea Herald".
- To może być początek nowej ery w stosunkach politycznych, początek końca zimnej wojny - powiedział nam seulski politolog Kim Dalchoong. - A zjednoczenie? Sądzę, że kiedyś do niego dojdzie.
Nigdy wcześniej przywódcy obu Korei nie spotkali
jednak, zdaniem obserwatorów, za gospodarką może pójść polityka. Czy szczyt otworzy drogę do zjednoczenia obu państw? Formalnie są one w stanie wojny - po zakończeniu konfliktu w 1953 r. zdołano podpisać tylko zawieszenie broni, a agresywna polityka &lt;name type="place"&gt;Phenianu&lt;/name&gt; sprawia, że półwysep jest jednym z najbardziej zapalnych punktów świata. <br>"Za wcześnie na optymizm. Widzieliśmy już wiele porozumień, które kończyły się fiaskiem na starcie" - komentował wczoraj seulski dziennik &lt;name type="work"&gt;"Korea Herald"&lt;/name&gt;. <br>- To może być początek nowej ery w stosunkach politycznych, początek końca zimnej wojny - powiedział nam seulski politolog &lt;name type="person"&gt;Kim Dalchoong&lt;/name&gt;. - A zjednoczenie? Sądzę, że kiedyś do niego dojdzie. <br>Nigdy wcześniej przywódcy obu &lt;name type="place"&gt;Korei&lt;/name&gt; nie spotkali
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego