Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.17
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
służb finansowych, by Jukos wpłacił 3,5 miliarda dolarów za 2000 rok, jest bezprawne. Były szef firmy twierdzi tak, mimo że w tej sprawie zapadł już niekorzystny dla Jukosu wyrok sądu. - Demonstracja siły, obojętność wobec litery prawa jest skrajnie niebezpieczna dla przyszłości naszego kraju - ostrzegał przedsiębiorca.
Odnosząc się do zarzutów oszustw, jakie miał popełnić podczas prywatyzowania przedsiębiorstw państwowych, stwierdził: - To niezdarna próba zrzucenia na mnie błędów popełnionych przy pisaniu ustaw prywatyzacyjnych.
Dodał, że wymienione w akcie oskarżenia spółki Apatit i NIIUIF są obecnie dobrze funkcjonującymi firmami, które płacą wynagrodzenia pracownikom, prowadzą programy socjalne i zwiększają produkcję.
Zasiadający z Chodorkowskim na ławie
służb finansowych, by &lt;name type="org"&gt;Jukos&lt;/&gt; wpłacił 3,5 miliarda dolarów za 2000 rok, jest bezprawne. Były szef firmy twierdzi tak, mimo że w tej sprawie zapadł już niekorzystny dla &lt;name type="org"&gt;Jukosu&lt;/&gt; wyrok sądu. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Demonstracja siły, obojętność wobec litery prawa jest skrajnie niebezpieczna dla przyszłości naszego kraju&lt;/&gt;&lt;/&gt; - ostrzegał przedsiębiorca.<br>Odnosząc się do zarzutów oszustw, jakie miał popełnić podczas prywatyzowania przedsiębiorstw państwowych, stwierdził: &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- To niezdarna próba zrzucenia na mnie błędów popełnionych przy pisaniu ustaw prywatyzacyjnych.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Dodał, że wymienione w akcie oskarżenia spółki &lt;name type="org"&gt;Apatit&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;NIIUIF&lt;/&gt; są obecnie dobrze funkcjonującymi firmami, które płacą wynagrodzenia pracownikom, prowadzą programy socjalne i zwiększają produkcję.<br>Zasiadający z &lt;name type="person"&gt;Chodorkowskim&lt;/&gt; na ławie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego