Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2926
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
Turystycznej.
- Na Zachodzie jest bardziej autentyczna. Prawie 70 proc. gospodarzy nie zapewnia wyżywienia, a przecież regionalny charakter podawanych potraw decyduje w dużym stopniu o klimacie wczasów pod gruszą.
W rozwoju wypoczynku wiejskiego w Polsce przeszkadza trudna sytuacja materialna rolników, problemy z wodociągami i kanalizacją, fatalny stan dróg i ich liche oznakowanie. Ale okazuje się, że bieda i zacofanie mogą być agroturystyczną atrakcją.
- Dostajemy sygnały, że istnieje grupa zagranicznych turystów, którym podoba się, jak we wsi śmierdzi. Oni lubią sobie pochodzić boso po klepisku i myć się w zimnej wodzie. Dla nich to powiew autentyzmu - mówi Janusz Żurek.
Jakub T. Janicki

AGROTURYSTYKA
Turystycznej.<br>- &lt;q&gt;Na Zachodzie jest bardziej autentyczna. Prawie 70 proc. gospodarzy nie zapewnia wyżywienia, a przecież regionalny charakter podawanych potraw decyduje w dużym stopniu o klimacie wczasów pod gruszą&lt;/&gt;.<br>W rozwoju wypoczynku wiejskiego w Polsce przeszkadza trudna sytuacja materialna rolników, problemy z wodociągami i kanalizacją, fatalny stan dróg i ich liche oznakowanie. Ale okazuje się, że bieda i zacofanie mogą być agroturystyczną atrakcją.<br>- &lt;q&gt;Dostajemy sygnały, że istnieje grupa zagranicznych turystów, którym podoba się, jak we wsi śmierdzi. Oni lubią sobie pochodzić boso po klepisku i myć się w zimnej wodzie. Dla nich to powiew autentyzmu&lt;/&gt; - mówi Janusz Żurek.<br>&lt;au&gt;Jakub T. Janicki&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;AGROTURYSTYKA
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego