Typ tekstu: Książka
Autor: Anonimus Andrzej
Tytuł: Nie nadaje się, przecież to jeszcze szczeniak 1
Rok wydania: 1999
Rok powstania: 2001
ofiarami. Jednocześnie, Wielkopolska przestała też być terenem pełnym nadmiaru żywności. Niemcy zorganizowali aparaturę ssącą i coraz więcej zabierali i słali do Niemiec. Już od roku 1940 wystąpił brak żywności i nawet głód, z początku jeszcze nie zbyt ostry, ale stopniowo się pogłębiał. Tak więc pomoc ograniczyła się tylko do indywidualnych paczek, które stawały się coraz skromniejsze, gdy ofiarodawcom coraz trudniej było odjąć sobie coś od ust.
Z drugiej strony, straż obozowa przy zmniejszaniu się objętości paczek, zabierała sobie coraz większą ich część. Jednocześnie bardzo ostra zima i zapotrzebowanie energetyczne organizmu zwiększyły śmiertelność.
To że matka i Angus trafili na sam początek
ofiarami. Jednocześnie, Wielkopolska przestała też być terenem pełnym nadmiaru żywności. Niemcy zorganizowali aparaturę ssącą i coraz więcej zabierali i słali do Niemiec. Już od roku 1940 wystąpił brak żywności i nawet głód, z początku jeszcze nie zbyt ostry, ale stopniowo się pogłębiał. Tak więc pomoc ograniczyła się tylko do indywidualnych paczek, które stawały się coraz skromniejsze, gdy ofiarodawcom coraz trudniej było odjąć sobie coś od ust.<br>Z drugiej strony, straż obozowa przy zmniejszaniu się objętości paczek, zabierała sobie coraz większą ich część. Jednocześnie bardzo ostra zima i zapotrzebowanie energetyczne organizmu zwiększyły śmiertelność.<br>To że matka i Angus trafili na sam początek
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego