Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
pozwala na sterowanie reaktorem za pomocą bardzo małej liczby prętów. Aby zachować wysoką energię neutronów, unika się stosowania materiałów spowalniających jako chłodziw. Nie stosuje się ((...)) ani chłodziw organicznych - stosuje się sód i inne ciekłe metale. Reaktor może pracować w wysokiej temperaturze, co zmniejsza koszty układu odprowadzania ciepła. Czas życia elementów paliwowych jest bardzo długi, stąd niskie koszty cyklu paliwowego.
Pluton i uran stosowane w reaktorach prędkich mogą występować w bardzo różnych postaciach, najczęściej jako tlenki ((...)). W następnym punkcie omówimy nieco szerzej problem paliwa jądrowego.

6.2.6. Paliwo jądrowe

W aktualnej praktyce reaktorów energetycznych stosuje się jako paliwo uran, najczęściej wzbogacony
pozwala na sterowanie reaktorem za pomocą bardzo małej liczby prętów. Aby zachować wysoką energię neutronów, unika się stosowania materiałów spowalniających jako chłodziw. Nie stosuje się ((...)) ani chłodziw organicznych - stosuje się sód i inne ciekłe metale. Reaktor może pracować w wysokiej temperaturze, co zmniejsza koszty układu odprowadzania ciepła. Czas życia elementów paliwowych jest bardzo długi, stąd niskie koszty cyklu paliwowego.<br> Pluton i uran stosowane w reaktorach prędkich mogą występować w bardzo różnych postaciach, najczęściej jako tlenki ((...)). W następnym punkcie omówimy nieco szerzej problem paliwa jądrowego.<br><br>&lt;tit&gt;6.2.6. Paliwo jądrowe&lt;/&gt;<br><br> W aktualnej praktyce reaktorów energetycznych stosuje się jako paliwo uran, najczęściej wzbogacony
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego