Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Socjologiczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Łódź
Rok: 1963
nie zastąpi plastyczności intelektualnej, kultury humanistycznej badacza i jego krytycyzmu wobec własnych interpretacji [podkr. moje - F.J.]".
ZASADY I PERSPEKTYWY UŻYTKOWANIA DOKUMENTÓW PAMIĘTNIKARSKICH W SOCJOLOGII POLSKIEJ
Dokumenty pamiętnikarskie stanowią w socjologii polskiej szczególny typ materiału źródłowego, a prace oparte na pamiętnikach zajmują w niej szczególne miejsce.
1. Ukształtowanie się ludowego pamiętnikarstwa w Polsce w trwałą instytucję społeczno-kulturową zobowiązuje przedstawicieli nauk społecznych, a zwłaszcza socjologów, do wnikliwej analizy tego nie spotykanego w żadnym innym kraju fenomenu oraz do szerokiego użytkowania naukowego autorelacji ludzi pracy o ich bycie i świadomości.
2. Doświadczenia IGS w użytkowaniu pamiętników jako dokumentów wiernie obrazujących przedmiotowe warunki
nie zastąpi plastyczności intelektualnej, kultury humanistycznej badacza i jego krytycyzmu wobec własnych interpretacji&lt;/&gt; [podkr. moje - F.J.]".<br>&lt;tit&gt;ZASADY I PERSPEKTYWY UŻYTKOWANIA DOKUMENTÓW PAMIĘTNIKARSKICH W SOCJOLOGII POLSKIEJ&lt;/&gt;<br>Dokumenty pamiętnikarskie stanowią w socjologii polskiej szczególny typ materiału źródłowego, a prace oparte na pamiętnikach zajmują w niej szczególne miejsce.<br>1. Ukształtowanie się ludowego pamiętnikarstwa w Polsce w trwałą instytucję społeczno-kulturową zobowiązuje przedstawicieli nauk społecznych, a zwłaszcza socjologów, do wnikliwej analizy tego nie spotykanego w żadnym innym kraju fenomenu oraz do szerokiego użytkowania naukowego autorelacji ludzi pracy o ich bycie i świadomości.<br>2. Doświadczenia IGS w użytkowaniu pamiętników jako dokumentów wiernie obrazujących przedmiotowe warunki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego