Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.24
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ten działał od sierpnia 1941 r. do kwietnia 1945 r. Ocenia się, że zginęło w nim wiele dziesiątków tysięcy ludzi (według całkowicie sprzecznych danych od 50 do 600 tys.). W większości byli to Serbowie, ale również Żydzi, Cyganie i sami Chorwaci, którzy sprzeciwiali się polityce ustaszów.
p. k., afp, ap, papNiemcy chcą pomóc namibijskiemu rządowi w wywłaszczeniu białych farmerów

Sprawiedliwość czy rabunek

Od pół roku socjalistyczny rząd Namibii szykuje się do tzw. przyspieszenia reformy rolnej. Ma ono polegać na przymusowym wywłaszczeniu białych farmerów, w większości potomków niemieckich kolonizatorów. Niespodziewanie pomoc w tym przedsięwzięciu zadeklarował Berlin.
- Udział w namibijskiej reformie rolnej
ten działał od sierpnia 1941 r. do kwietnia 1945 r. Ocenia się, że zginęło w nim wiele dziesiątków tysięcy ludzi (według całkowicie sprzecznych danych od 50 do 600 tys.). W większości byli to Serbowie, ale również Żydzi, Cyganie i sami Chorwaci, którzy sprzeciwiali się polityce &lt;orig&gt;ustaszów&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;p. k., afp, ap, pap&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Niemcy chcą pomóc namibijskiemu rządowi w wywłaszczeniu białych farmerów&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Sprawiedliwość czy rabunek&lt;/&gt;<br><br>Od pół roku socjalistyczny rząd &lt;name type="place"&gt;Namibii&lt;/&gt; szykuje się do tzw. przyspieszenia reformy rolnej. Ma ono polegać na przymusowym wywłaszczeniu białych farmerów, w większości potomków niemieckich kolonizatorów. Niespodziewanie pomoc w tym przedsięwzięciu zadeklarował &lt;name type="place"&gt;Berlin&lt;/&gt;.<br>- Udział w namibijskiej reformie rolnej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego