Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 8 (sierpień)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Żuławski
gatunek: kino bardzo ambitne
Sophie Marceau, Pascal Greggory, Guillame Canet
Uwspółcześniona wersja XVII-wiecznej powieści o trójkącie miłosnym - "Księżnej de Cleves". XX-wieczna de Cleves (Marceau) jest fotografem i ciężko pracuje dla prasowego magnata. Pozostaje w szczęśliwym związku z godnym zaufania mężczyzną. Wtedy na jej drodze staje reporter-hiena paparazzi. Jak to kobieta, Marceau traci dla niego głowę i ma problem: kogo wybrać?
Jeśli nie razi cię nieco pretensjonalny, charakterystyczny dla Żuławskiego ton opowieści, zobacz ten film choćby tylko dla pięknej Sophie Marceau. Gdy już nie wiadomo o co chodzi, wciąż wiadomo, że Sophie jest piękna.

M:I-2(MISSION
Żuławski<br>gatunek: kino bardzo ambitne<br>Sophie Marceau, Pascal Greggory, Guillame Canet<br>Uwspółcześniona wersja XVII-wiecznej powieści o trójkącie miłosnym - "Księżnej de Cleves". XX-wieczna de Cleves (Marceau) jest fotografem i ciężko pracuje dla prasowego magnata. Pozostaje w szczęśliwym związku z godnym zaufania mężczyzną. Wtedy na jej drodze staje reporter-hiena paparazzi. Jak to kobieta, Marceau traci dla niego głowę i ma problem: kogo wybrać?<br>Jeśli nie razi cię nieco pretensjonalny, charakterystyczny dla Żuławskiego ton opowieści, zobacz ten film choćby tylko dla pięknej Sophie Marceau. Gdy już nie wiadomo o co chodzi, wciąż wiadomo, że Sophie jest piękna.<br><br>&lt;tit&gt;M:I-2(MISSION
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego