Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 43
Miejsce wydania: Kraków
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1994
Najbardziej optymistyczni bywają zwykle ludzie wielkiego biznesu, którzy myślą postulatywnie i działają według zakładanego sukcesu.
Huntington na pewno należy do rasy intelektualistów, jest jednak z pewnością zbyt inteligentny na to, by tylko z racji tej przynależności poddawać się skłonności kasandrycznej.
Dlatego należy słuchać go z uwagą i badać użyteczność jego paradygmatu w dzisiejszym trudno zrozumiałym świecie.

Włodzimierz Zatorski "Oto jestem, stoję przed Tobą"

Wielokrotnie stawiałem sobie pytanie, co to znaczy być dobrym benedyktynem.
Wyobraźmy sobie, że Pan Bóg pyta, powiedzmy, dominikanina: gdzie jesteś?
Co odpowie na to dominikanin? - Oto głoszę Twoje Królestwo.
A franciszkanin? - Oto w ubóstwie idę głosić Twoją chwałę
Najbardziej optymistyczni bywają zwykle ludzie wielkiego biznesu, którzy myślą postulatywnie i działają według zakładanego sukcesu.<br>Huntington na pewno należy do rasy intelektualistów, jest jednak z pewnością zbyt inteligentny na to, by tylko z racji tej przynależności poddawać się skłonności kasandrycznej.<br>Dlatego należy słuchać go z uwagą i badać użyteczność jego paradygmatu w dzisiejszym trudno zrozumiałym świecie.&lt;/&gt;<br><br> &lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;au&gt;Włodzimierz Zatorski&lt;/&gt; &lt;tit&gt;"Oto jestem, stoję przed Tobą"&lt;/&gt;<br><br>Wielokrotnie stawiałem sobie pytanie, co to znaczy być dobrym benedyktynem.<br>Wyobraźmy sobie, że Pan Bóg pyta, powiedzmy, dominikanina: gdzie jesteś?<br>Co odpowie na to dominikanin? - Oto głoszę Twoje Królestwo.<br>A franciszkanin? - Oto w ubóstwie idę głosić Twoją chwałę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego