Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
1500 ton drobiu mniej niż zapisano w planie. W kwietniu niedobór drastycznie się pogłębił: do planowanych dostaw 27000 ton (równym zeszłorocznym dostawom kwietniowym) zabrakło aż 5000 ton.

Tak poważny niedobór opróżnił półki sklepowe, a zarazem spowodował podniesienie i tak wysokich cen drobiu na targowiskach.

Przemysł drobiarski tłumaczy się kłopotami paszowymi: pasz dla drobiu brak, te zaś, które są okazują się niepełnowartościowe; karmione nimi kurczaki nie chcą przybierać na wadze. Wskutek tego dostawy tych ptaków, na sztuki licząc, przebiegają prawidłowo, na wagę natomiast (co jedynie ważne) - źle.

Sprawę podniesiono na ostatnim posiedzeniu sejmowej Komisji ds. Rolnictwa; posłowie domagali się szybkiego poprawienia sytuacji
1500 ton drobiu mniej niż zapisano w planie. W kwietniu niedobór drastycznie się pogłębił: do planowanych dostaw 27000 ton (równym zeszłorocznym dostawom kwietniowym) zabrakło aż 5000 ton. <br><br> Tak poważny niedobór opróżnił półki sklepowe, a zarazem spowodował podniesienie i tak wysokich cen drobiu na targowiskach.<br><br> Przemysł drobiarski tłumaczy się kłopotami paszowymi: pasz dla drobiu brak, te zaś, które są okazują się niepełnowartościowe; karmione nimi kurczaki nie chcą przybierać na wadze. Wskutek tego dostawy tych ptaków, na sztuki licząc, przebiegają prawidłowo, na wagę natomiast (co jedynie ważne) - źle.<br><br> Sprawę podniesiono na ostatnim posiedzeniu sejmowej Komisji ds. Rolnictwa; posłowie domagali się szybkiego poprawienia sytuacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego