Typ tekstu: Książka
Autor: Kwiatkowski Tadeusz
Tytuł: Panopticum
Rok: 1995
to piesze wędrówki, czy to się tylko tak pięknie nazywało, tego nie sprawdzałem. W każdym razie plany, jakie snuł przed każdą wycieczką, wskazywały, że nie obawia się trudów i jest w pełni sił, aby pokonać pieszo sto kilometrów trasy.
Okres jego prezesury, który później nazwano "okresem Iwaszkiewiczowskim", miał podtekst nieco pejoratywny. Oznaczał czas kompromisu i jakich takich stosunków z władzami. Nie było jednak lepszego kandydata na prezesa. Miał dobre wejścia do ministerstw i wielu dostojników partyjnych snobowało się znajomością ze sławnym pisarzem. W dodatku tytuł laureata Nagrody Leninowskiej dodawał mu szczególnego wśród nich splendoru.
Czy wykorzystał swe możliwości dla dobra kultury
to piesze wędrówki, czy to się tylko tak pięknie nazywało, tego nie sprawdzałem. W każdym razie plany, jakie snuł przed każdą wycieczką, wskazywały, że nie obawia się trudów i jest w pełni sił, aby pokonać pieszo sto kilometrów trasy.<br>Okres jego prezesury, który później nazwano "okresem Iwaszkiewiczowskim", miał podtekst nieco pejoratywny. Oznaczał czas kompromisu i jakich takich stosunków z władzami. Nie było jednak lepszego kandydata na prezesa. Miał dobre wejścia do ministerstw i wielu dostojników partyjnych snobowało się znajomością ze sławnym pisarzem. W dodatku tytuł laureata Nagrody Leninowskiej dodawał mu szczególnego wśród nich splendoru.<br>Czy wykorzystał swe możliwości dla dobra kultury
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego