Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
do pracy badawczej. W rozdziale tym omówiono również rozwój badań w zakresie nauk chemicznych przełomu lat dwudziestych oraz przedstawiono pierwsze osiągnięcia naukowe chemii radzieckiej.
W rozdziale trzecim "Organizacja przy udziale Lenina nowych przedsiębiorstw chemicznych" na podstawie po raz pierwszy odkrytych przez autora materiałów archiwalnych, pokazano jak głęboko Lenin umiał nakreślić perspektywę rozwoju nauk chemicznych i przemysłu chemicznego, oceniać i popierać nowe idee i tak istotne problemy, jak na przykład: otrzymanie kauczuku syntetycznego; wydzielenie czystego radu; kompleksowy przerób nafty, materiałów pędnych oraz łupków; otrzymanie mas plastycznych czy też chemizacja przemysłu spożywczego.
Rozdział ostatni "Organizacja prac nad opanowaniem bazy surowcowej dla przemysłu chemicznego
do pracy badawczej. W rozdziale tym omówiono również rozwój badań w zakresie nauk chemicznych przełomu lat dwudziestych oraz przedstawiono pierwsze osiągnięcia naukowe chemii radzieckiej.<br> W rozdziale trzecim "Organizacja przy udziale Lenina nowych przedsiębiorstw chemicznych" na podstawie po raz pierwszy odkrytych przez autora materiałów archiwalnych, pokazano jak głęboko Lenin umiał nakreślić perspektywę rozwoju nauk chemicznych i przemysłu chemicznego, oceniać i popierać nowe idee i tak istotne problemy, jak na przykład: otrzymanie kauczuku syntetycznego; wydzielenie czystego radu; kompleksowy przerób nafty, materiałów pędnych oraz łupków; otrzymanie mas plastycznych czy też chemizacja przemysłu spożywczego.<br> Rozdział ostatni "Organizacja prac nad opanowaniem bazy surowcowej dla przemysłu chemicznego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego