Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
w naszym kraju, w partii, której poprzedniczki działały w warunkach nielegalnych, a wojna, okupacja i inne tragiczne okoliczności wytrzebiły znaczną część kadry rewolucyjnych działaczy, gdzie zagładzie uległa poważna część dokumentów dotyczących historii partii, wspomnienia uczestników ruchu robotniczego spełniają szczególną rolę.
Dlatego wydawnictwa, a zwłaszcza Zakład Historii Partii powinien z dużą pieczołowitością gromadzić to, co zachowała pamięć bezpośrednich uczestników walk klasy robotniczej i partii.
Szczególnie ostro odczułam to, gdy niemal równocześnie z przeczytaniem książki Romana Jabłonowskiego "Wspomnienia 1905-1928", z nekrologu dowiedziałam się o śmierci autora.
Dobrze się stało, że tow. Jabłonowski zdążył przelać na papier swoje wspomnienia i że książka ta
w naszym kraju, w partii, której poprzedniczki działały w warunkach nielegalnych, a wojna, okupacja i inne tragiczne okoliczności wytrzebiły znaczną część kadry rewolucyjnych działaczy, gdzie zagładzie uległa poważna część dokumentów dotyczących historii partii, wspomnienia uczestników ruchu robotniczego spełniają szczególną rolę.&lt;/intro&gt;<br>Dlatego wydawnictwa, a zwłaszcza Zakład Historii Partii powinien z dużą pieczołowitością gromadzić to, co zachowała pamięć bezpośrednich uczestników walk klasy robotniczej i partii.<br>Szczególnie ostro odczułam to, gdy niemal równocześnie z przeczytaniem książki Romana Jabłonowskiego "Wspomnienia 1905-1928", z nekrologu dowiedziałam się o śmierci autora.<br>Dobrze się stało, że tow. Jabłonowski zdążył przelać na papier swoje wspomnienia i że książka ta
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego