Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
przeprowadzenia remontów i modernizacji przyrządów optycznych pozyskanych po armiach państw walczących w I wojnie światowej było utworzenie warsztatu optycznego w Zbrojowni Nr 2 w Warszawie1. Stał się on zalążkiem remontów i produkcji wojskowych przyrządów optycznych w Polsce w okresie międzywojennym.
Drugim przedsięwzięciem mającym na celu zapewnienie dostaw nowych, po raz pierwszy wykonywanych w Polsce przyrządów optycznych, było wezwanie przez Departament III Artylerii i Uzbrojenia w połowie 1922 r. Fabryki Aparatów Optycznych i Precyzyjnych H. Kolberg i S-ka do złożenia oferty na dostawę 1000 szt. lornetek pryzmatycznych.
W wyniku kilkakrotnych negocjacji między stronami, a nawet interwencji przewodniczącego Komitetu Kontroli nad Wytwórniami
przeprowadzenia remontów i modernizacji przyrządów optycznych pozyskanych po armiach państw walczących w I wojnie światowej było utworzenie warsztatu optycznego w Zbrojowni Nr 2 w Warszawie1. Stał się on zalążkiem remontów i produkcji wojskowych przyrządów optycznych w Polsce w okresie międzywojennym.<br>Drugim przedsięwzięciem mającym na celu zapewnienie dostaw nowych, po raz pierwszy wykonywanych w Polsce przyrządów optycznych, było wezwanie przez Departament III Artylerii i Uzbrojenia w połowie 1922 r. Fabryki Aparatów Optycznych i Precyzyjnych H. Kolberg i S-ka do złożenia oferty na dostawę 1000 szt. lornetek pryzmatycznych.<br>W wyniku kilkakrotnych negocjacji między stronami, a nawet interwencji przewodniczącego Komitetu Kontroli nad Wytwórniami
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!