Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwiaty
Nr: 2
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
nad brzegiem zbiornika wodnego toleruje nasłonecznienie. Rozmnaża się go przez podział i koniecznie co 2-3 lata, gdyż starsze egzemplarze słabo rosną lub zupełnie zamierają. Rozmnażanie z nasion jest łatwe, lecz otrzymuje się często odmiany o różnym zabarwieniu.
Pierwiosnek japoński (P. japonica) wyglądem jest zbliżony do poprzedniego. Kwiatostany również są piętrowe, wysokie do 60 cm, łodygi nagie, kwiaty dość duże, białe, różowe, karminowe lub pośrednie. Wymagania glebowe ma podobne jak poprzedni. Gatunek dość trwały, w dobrych warunkach rozmnażający się przez samosiew. Najkorzystniej prezentuje się sadzony w grupie po kilka różnokolorowych egzemplarzy na tle roślin iglastych, różaneczników lub niskich skalnych.
Pierwiosnek kwiecisty
nad brzegiem zbiornika wodnego toleruje nasłonecznienie. Rozmnaża się go przez podział i koniecznie co 2-3 lata, gdyż starsze egzemplarze słabo rosną lub zupełnie zamierają. Rozmnażanie z nasion jest łatwe, lecz otrzymuje się często odmiany o różnym zabarwieniu. <br>&lt;tit1&gt;Pierwiosnek japoński&lt;/tit1&gt; (&lt;hi&gt;P. japonica&lt;/hi&gt;) wyglądem jest zbliżony do poprzedniego. Kwiatostany również są piętrowe, wysokie do 60 cm, łodygi nagie, kwiaty dość duże, białe, różowe, karminowe lub pośrednie. Wymagania glebowe ma podobne jak poprzedni. Gatunek dość trwały, w dobrych warunkach rozmnażający się przez samosiew. Najkorzystniej prezentuje się sadzony w grupie po kilka różnokolorowych egzemplarzy na tle roślin iglastych, różaneczników lub niskich skalnych. <br>&lt;tit1&gt;Pierwiosnek kwiecisty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego