Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 26
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
gryczana ze słoniną i kefirem za 4,5 zł. Dania z ryb to pstrąg i filet - też dziękuję.
Mięso zawierały m.in.: sznycel cielęcy po wiedeńsku za 14 zł, kotlet "Giewont" też 14 zł, sznycel wieprzowy "Górski" - 10 zł, oraz gołąbki z ryżem i sosem grzybowym za 8 zł.
Zaryzykowałem placek po zbójnicku za 12 zł, prawdopodobnie z powodu czci jaką w Kuźnicach okazuje się do tej pory legendarnemu zbójnikowi Matei. Rabuś ów w jaskini znajdującej się w niedalekiej Kalackiej Turni miał ponoć swoje zimowe leże.
Powiem tylko, że przysłowie "masz babo placek" w tym wypadku okazało się połowiczną prawdą, ponieważ
gryczana ze słoniną i kefirem za 4,5 zł. Dania z ryb to pstrąg i filet - też dziękuję.<br>Mięso zawierały m.in.: sznycel cielęcy po wiedeńsku za 14 zł, kotlet "Giewont" też 14 zł, sznycel wieprzowy "Górski" - 10 zł, oraz gołąbki z ryżem i sosem grzybowym za 8 zł.<br>Zaryzykowałem placek po zbójnicku za 12 zł, prawdopodobnie z powodu czci jaką w Kuźnicach okazuje się do tej pory legendarnemu zbójnikowi Matei. Rabuś ów w jaskini znajdującej się w niedalekiej Kalackiej Turni miał ponoć swoje zimowe leże.<br>Powiem tylko, że przysłowie "masz babo placek" w tym wypadku okazało się połowiczną prawdą, ponieważ
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego