Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Literatura Ludowa
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1957
i melodii - dały materiał do opracowania szeregu pieśni na chóry wielogłosowe. Badania folklorystyczne prowadzone przez PIS nie objęły całego województwa. Czyżby uważano że możliwości folkloru woj. rzeszowskiego zostały wyczerpująco poznane? Mam wrażenie i niemal pewność, że pogląd taki jest niesłuszny!
Opracowania zebranych materiałów ukazały się w "Wyborze polskich pieśni ludowych" pod redakcją M. Sobieskiego i małym śpiewniku, (który odrazu zniknął z pólek księgarskich). Opracowania te sporządzone z pełną sumiennością naukową metodą transkrypcji, (niestety ciągle jeszcze nieosiągalna w woj. rzeszowskim na miejscu!), ukazują się w niewielkiej ilości, z dużym opóźnieniem w stosunku do czasu badań terenowych.
I znowu wyłania się potrzeba istnienia na
i melodii - dały materiał do opracowania szeregu pieśni na chóry wielogłosowe. Badania folklorystyczne prowadzone przez PIS nie objęły całego województwa. Czyżby uważano że możliwości folkloru woj. rzeszowskiego zostały wyczerpująco poznane? Mam wrażenie i niemal pewność, że pogląd taki jest niesłuszny!<br>Opracowania zebranych materiałów ukazały się w "&lt;name type="tit"&gt;Wyborze polskich pieśni ludowych&lt;/&gt;" pod redakcją M. Sobieskiego i małym śpiewniku, (który odrazu zniknął z pólek księgarskich). Opracowania te sporządzone z pełną sumiennością naukową metodą transkrypcji, (niestety ciągle jeszcze nieosiągalna w woj. rzeszowskim na miejscu!), ukazują się w niewielkiej ilości, z dużym opóźnieniem w stosunku do czasu badań terenowych.<br>I znowu wyłania się potrzeba istnienia na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego