Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
określeniem. Wtedy jeszcze żaden z nas nie myślał o tym, że kiedyś przyjdzie zmierzyć się z tym obłędem.
Anka: Kiedy mówicie o zwariowaniu czy obłędzie, to macie rację, bo delirium tremens jest jedną z psychoz alkoholowych, o których już była mowa. Niesłusznie uważa się je za bezpośredni skutek przedawkowania alkoholu, podczas gdy jest to - jak już mówiłam - wynik jego raptownego odstawienia po długim piciu.
Włodek: Chyba się przestraszyłaś, Monika? Mam wrażenie, że teraz łatwiej ci zrozumieć, dlaczego alkoholik może bać się przerwania ciągu.
Monika: Czy można coś na to poradzić?
Włodek: Oczywiście istnieje sposób wymyślony przez alkoholików, polegający na zmniejszaniu dawki aż
określeniem. Wtedy jeszcze żaden z nas nie myślał o tym, że kiedyś przyjdzie zmierzyć się z tym obłędem.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Anka: Kiedy mówicie o zwariowaniu czy obłędzie, to macie rację, bo delirium tremens jest jedną z psychoz alkoholowych, o których już była mowa. Niesłusznie uważa się je za bezpośredni skutek przedawkowania alkoholu, podczas gdy jest to - jak już mówiłam - wynik jego raptownego odstawienia po długim piciu.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Włodek: Chyba się przestraszyłaś, Monika? Mam wrażenie, że teraz łatwiej ci zrozumieć, dlaczego alkoholik może bać się przerwania ciągu.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Monika: Czy można coś na to poradzić?&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Włodek: Oczywiście istnieje sposób wymyślony przez alkoholików, polegający na zmniejszaniu dawki aż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego