Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy finansowe
Rok: 1995
późn. zm.).
Przepis ten stanowi:
"Art.94.
§ 1. Kto naraża Skarb Państwa na uszczuplenie podatku w postępowaniu w sprawach zobowiązań podatkowych lub wobec płatnika dokonującego obliczenia i poboru podatku przez niezgłoszenie danych mogących mieć wpływ na ustalenie zobowiązania podatkowego lub jego wysokość albo przez podanie takich danych niezgodnie z rzeczywistością, podlega karze grzywny do 25 000 złotych.
§2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w związku z nierzetelnym prowadzeniem ksiąg, podlega karze grzywny do 50 000 złotych.
§3. Jeżeli podatek narażony na uszczuplenie nie przekracza 500 złotych, sprawca podlega karze pieniężnej
późn. zm.).<br>Przepis ten stanowi:<br>"Art.94.<br>§ 1. Kto naraża Skarb Państwa na uszczuplenie podatku w postępowaniu w sprawach zobowiązań podatkowych lub wobec płatnika dokonującego obliczenia i poboru podatku przez niezgłoszenie danych mogących mieć wpływ na ustalenie zobowiązania podatkowego lub jego wysokość albo przez podanie takich danych niezgodnie z rzeczywistością, podlega karze grzywny do 25 000 złotych.<br>§2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w związku z nierzetelnym prowadzeniem ksiąg, podlega karze grzywny do 50 000 złotych.<br>§3. Jeżeli podatek narażony na uszczuplenie nie przekracza 500 złotych, sprawca podlega karze pieniężnej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego