Typ tekstu: Książka
Autor: Zygmunt Ziembiński
Tytuł: Logika praktyczna
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1956
można było ustalić słuszną, twoim zdaniem, kolejność wydawania im odzieży ochronnej.
9. Jakie zasady podziału zakresu nazwy "student" dałyby podziały przydatne praktycznie, a jakie nie miałyby życiowego sensu? (Sporządzanie statystyk nie jest samo przez się praktycznym celem podziału.)
10. Dokonaj podziału zakresu nazwy "książka z twojej biblioteki" najpierw tak, by podział był wyraźnie sztuczny, a potem tak, by był naturalny.
11. Czy wyróżniając budowle romańskie, gotyckie, renesansowe, barokowe, klasycystyczne itd. dokonujemy podziału logicznego?
Rozdział VI
ZDANIE

1. Pojęcie zdania w sensie logicznym
W logice słowo "zdanie" używane jest w innym znaczeniu, niż się tego uczyliśmy w gramatyce.
Zdanie w sensie logicznym
można było ustalić słuszną, twoim zdaniem, kolejność wydawania im odzieży ochronnej.<br>9. Jakie zasady podziału zakresu nazwy "student" dałyby podziały przydatne praktycznie, a jakie nie miałyby życiowego sensu? (Sporządzanie statystyk nie jest samo przez się praktycznym celem podziału.)<br>10. Dokonaj podziału zakresu nazwy "książka z twojej biblioteki" najpierw tak, by podział był wyraźnie sztuczny, a potem tak, by był naturalny.<br>11. Czy wyróżniając budowle romańskie, gotyckie, renesansowe, barokowe, klasycystyczne itd. dokonujemy podziału logicznego?&lt;/&gt;<br>&lt;div1&gt;&lt;page nr=63&gt; Rozdział VI<br>&lt;tit1&gt;ZDANIE&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit1&gt;1. Pojęcie zdania w sensie logicznym&lt;/&gt;<br>W logice słowo "zdanie" używane jest w innym znaczeniu, niż się tego uczyliśmy w gramatyce.<br>Zdanie w sensie logicznym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego