Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
obwód grudki przez powstające nowe limfocyty w ośrodku rozmnażania, a następnie dostają się do naczyń chłonnych otaczających grudkę chłonną. Zarówno w grudkach chłonnych pierwotnych, jak też wtórnych w oczkach tkanki siateczkowej znajdują się limfocyty B.
Grudki chłonne występują w różnych miejscach organizmu w dwóch postaciach, a mianowicie jako: 1. grudki pojedyncze, samotne (folliculi lymphatici solitarii) i 2. grudki skupione (folliculi lymphatici aggregati).
Grudki chłonne pojedyncze spotyka się w różnych miejscach, najczęściej jednak w błonie śluzowej układów pokarmowego i oddechowego. Poza produkowaniem limfocytów spełniają one również funkcję obronną, wytwarzając wał obronny przeciw bakteriom i jadom.
Grudki chłonne skupione, powstające przez zgrupowanie większej
obwód grudki przez powstające nowe limfocyty w ośrodku rozmnażania, a następnie dostają się do naczyń chłonnych otaczających grudkę chłonną. Zarówno w grudkach chłonnych pierwotnych, jak też wtórnych w oczkach tkanki siateczkowej znajdują się limfocyty B.<br>Grudki chłonne występują w różnych miejscach organizmu w dwóch postaciach, a mianowicie jako: 1. grudki pojedyncze, samotne (folliculi lymphatici solitarii) i 2. grudki skupione (folliculi lymphatici aggregati).<br>Grudki chłonne pojedyncze spotyka się w różnych miejscach, najczęściej jednak w błonie śluzowej układów pokarmowego i oddechowego. Poza produkowaniem limfocytów spełniają one również funkcję obronną, wytwarzając wał obronny przeciw bakteriom i jadom.<br>Grudki chłonne skupione, powstające przez zgrupowanie większej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego