Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
funtów 60. (Obie te pozycje nawiasem mówiąc były kwestionowane przez komisję rewizyjną).
Wedle słów prezesa Komitetu, w ciągu lat udzielono około 15.000 zapomóg i 145.000 pożyczek, za które 1.500 emigrantów założyło warsztaty pracy. Suma pożyczek sięgała 300.000 funtów, z tego straty Komitetu wyniosły tylko 3 i pół %.
Charakter działalności Komitetu jest filantropijny; jest on instytucją opiekuńczą i właściwie nie posiada zaplecza społecznego. Składa się z kilkudziesięciu (około 60) członków, posiada zarząd wybierany na Walnym Zebraniu, Komisję Rewizyjną; sprawę rozdziału zapomóg załatwia specjalna komisja powołana spoza członków Komitetu; nadzór nad pracą Komitetu sprawuje b. ambasador Edward Raczyński.
Dobór
funtów 60. (Obie te pozycje nawiasem mówiąc były kwestionowane przez komisję rewizyjną).<br>Wedle słów prezesa Komitetu, w ciągu lat udzielono około 15.000 zapomóg i 145.000 pożyczek, za które 1.500 emigrantów założyło warsztaty pracy. Suma pożyczek sięgała 300.000 funtów, z tego straty Komitetu wyniosły tylko 3 i pół %.<br>Charakter działalności Komitetu jest filantropijny; jest on instytucją opiekuńczą i właściwie nie posiada zaplecza społecznego. Składa się z kilkudziesięciu (około 60) członków, posiada zarząd wybierany na Walnym Zebraniu, Komisję Rewizyjną; sprawę rozdziału zapomóg załatwia specjalna komisja powołana spoza członków Komitetu; nadzór nad pracą Komitetu sprawuje b. ambasador Edward Raczyński.<br>Dobór
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego