Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
standardowe wynosi 100, czyli 1% mierzonej wartości.
Aby otrzymać poprawną wartość aktywności, należy wprowadzić poprawkę na tło. Jeżeli policzono impulsów z próbki i 00 dla tła, to ((...)) Jeżeli próbka była liczona w czasie t , a tło w czasie t0 , to szybkość liczenia ((...))
W pracach doświadczalnych do błędów statystycznych dochodzą błędy pomiarowe (pomiarów wielkości mechanicznych, elektrycznych itp.). Jeżeli wielkość f jest funkcją zmiennych ((...)), do których odnoszą się odchylenia standardowe ((...)), itd., to odchylenie standardowe w f wynosi ((...)) Dla iloczynu ab i ilorazu a/b mamy˙ ((...)) gdzie ((...)) Dla funkcji 0 i log a mamy˙ ((...))
Testem dla sprawdzenia, czy błąd pomiarów wielkości f ma gausowski
standardowe wynosi 100, czyli 1% mierzonej wartości.<br> Aby otrzymać poprawną wartość aktywności, należy wprowadzić poprawkę na tło. Jeżeli policzono impulsów z próbki i 00 dla tła, to ((...)) Jeżeli próbka była liczona w czasie t , a tło w czasie t0 , to szybkość liczenia ((...))<br> W pracach doświadczalnych do błędów statystycznych dochodzą błędy pomiarowe (pomiarów wielkości mechanicznych, elektrycznych itp.). Jeżeli wielkość f jest funkcją zmiennych ((...)), do których odnoszą się odchylenia standardowe ((...)), itd., to odchylenie standardowe w f wynosi ((...)) Dla iloczynu ab i ilorazu a/b mamy˙ ((...)) gdzie ((...)) Dla funkcji 0 i log a mamy˙ ((...))<br> Testem dla sprawdzenia, czy błąd pomiarów wielkości f ma gausowski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego