Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 400-401
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1981
budować nową, twórczą, dostosowaną do czasów które idą. Nie ma ideologii niezmiennych i uniwersalnych: każda tego rodzaju nieweryfikowana ideologia musi skostnieć i zapaść w martwicę.
Podobnie uważam, że nie należy przywracać sejmowi pozoru instytucji demokratycznej. Taką być w tym ustroju nie może. Może w nim jedynie spełniać rolę pewnej aparatury pomocniczej przy pracy rządu i ograniczoną funkcję kontrolną. Sejm w przeważającej mierze złożony z towarzyszy nie może kontrolować PZPR-u, podobnie jak nigdy nie zrobi tego NIK. Są to jakieś marginesy funkcji kontrolnych, które nawet mogą być przydatne, pod warunkiem, że będzie się je należycie rozumiało jako pars pro toto.
Z
budować nową, twórczą, dostosowaną do czasów które idą. Nie ma ideologii niezmiennych i uniwersalnych: każda tego rodzaju nieweryfikowana ideologia musi skostnieć i zapaść w martwicę.<br>Podobnie uważam, że nie należy przywracać sejmowi pozoru instytucji demokratycznej. Taką być w tym ustroju nie może. Może w nim jedynie spełniać rolę pewnej aparatury pomocniczej przy pracy rządu i ograniczoną funkcję kontrolną. Sejm w przeważającej mierze złożony z towarzyszy nie może kontrolować PZPR-u, podobnie jak nigdy nie zrobi tego NIK. Są to jakieś marginesy funkcji kontrolnych, które nawet mogą być przydatne, &lt;page nr=67&gt; pod warunkiem, że będzie się je należycie rozumiało jako &lt;foreign&gt;pars pro toto&lt;/&gt;.<br>Z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego