Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 37
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
policzyć, że jest ich około 64 tysięcy. Następny etap to redakcja, nad którą obecnie pracuje. Z kilku fiszek opracowuje się jedno hasło. Jedne są obszerniejsze, inne mniej. Do tego dochodzą jeszcze uzupełnienia. Po sprawdzeniu i opracowaniu, hasła są wpisywane do komputera. Na samą literę A jest 10 stron wydruku. Do pomocy ma dwoje asystentów, z TPN i Muzeum Tatrzańskiego.
Ogromną ilość materiałów mieszczącą się w 115 segregatorach zebrano do kolejnego wielkiego dzieła, którym będzie Słownik historyczno-geograficzny Tatr i Podtatrza. Według Paryskiego, byłby on opracowywany etapami, najpierw Tatrzański Park Narodowy, potem reszta Tatr, a na końcu Podtatrze.
Tak więc pracy mają
policzyć, że jest ich około 64 tysięcy. Następny etap to redakcja, nad którą obecnie pracuje. Z kilku fiszek opracowuje się jedno hasło. Jedne są obszerniejsze, inne mniej. Do tego dochodzą jeszcze uzupełnienia. Po sprawdzeniu i opracowaniu, hasła są wpisywane do komputera. Na samą literę A jest 10 stron wydruku. Do pomocy ma dwoje asystentów, z TPN i Muzeum Tatrzańskiego.<br>Ogromną ilość materiałów mieszczącą się w 115 segregatorach zebrano do kolejnego wielkiego dzieła, którym będzie Słownik historyczno-geograficzny Tatr i Podtatrza. Według Paryskiego, byłby on opracowywany etapami, najpierw Tatrzański Park Narodowy, potem reszta Tatr, a na końcu Podtatrze.<br>Tak więc pracy mają
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego