Typ tekstu: Książka
Autor: Miłosz Czesław
Tytuł: Abecadło Miłosza
Rok: 1997
kabały, żywoty osób świątobliwych. Tudzież filozofię, jeżeli była dostatecznie pobożna. W tym względzie dobrze służyła mi znajomość francuskiego. Przed wojną ulubionym moim autorem był filozof religijny Louis Lavelle. Po wojnie teologowie francuscy, jak Gaston Fessard. W angielskim, zaraz po wojnie, w Ameryce odkryłem The Cloud of Unknowing, czyli Obłok niewiedzy, poradnik kontemplacji z czternastego wieku.
Mieszkając za granicą, stale czytałem "Znak" wychodzący w Krakowie. Znajdowałem tam dużo materiałów do moich rozmyślań i odnosiłem się z szacunkiem do redaktorów tego pisma, być może nieświadomych, jak daleko sięgają jego wpływy.
W tym, co mówię, można dopatrzyć się bardzo pragmatycznego stosunku do prawdy, skoro
kabały, żywoty osób świątobliwych. Tudzież filozofię, jeżeli była dostatecznie pobożna. W tym względzie dobrze służyła mi znajomość francuskiego. Przed wojną ulubionym moim autorem był filozof religijny Louis Lavelle. Po wojnie teologowie francuscy, jak Gaston Fessard. W angielskim, zaraz po wojnie, w Ameryce odkryłem The Cloud of Unknowing, czyli Obłok niewiedzy, poradnik kontemplacji z czternastego wieku.<br> Mieszkając za granicą, stale czytałem "Znak" wychodzący w Krakowie. Znajdowałem tam dużo materiałów do moich rozmyślań i odnosiłem się z szacunkiem do redaktorów tego pisma, być może nieświadomych, jak daleko sięgają jego wpływy.<br> W tym, co mówię, można dopatrzyć się bardzo pragmatycznego stosunku do prawdy, skoro
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego