Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
na jego desperackie zapewnienia, że idąc w kierunku tzw. nowoczesnego świata skazują się na bezdomność, a postoświeceniowa kultura nie zapewni im nie tylko zbawienia wiecznego, ale nawet krótkiego szczęścia.
Po silnym emocjonalnym przeżyciu i odkryciu wiary, która zaspokoiła jego serce, zaczął szukać możliwości zaspokojenia potrzeb rozumu.
Po zachwycie pięknem ewangelicznego posłania przyszedł moment refleksji nad możliwością udowodnienia jego prawdziwości.
Z pytania: czy to prawda, że Chrystus naprawdę istniał i czy można dzisiaj przyjąć Jego nauczanie, zrodził się projekt pierwszej książki Messoriego, "Opinie o Jezusie" (Ipotesi su GesÓ").
Książka ta, opublikowana w 1976 r., jest owocem wieloletnich studiów i stanowi rzadki przykład
na jego desperackie zapewnienia, że idąc w kierunku tzw. nowoczesnego świata skazują się na bezdomność, a &lt;orig&gt;postoświeceniowa&lt;/&gt; kultura nie zapewni im nie tylko zbawienia wiecznego, ale nawet krótkiego szczęścia.<br>Po silnym emocjonalnym przeżyciu i odkryciu wiary, która zaspokoiła jego serce, zaczął szukać możliwości zaspokojenia potrzeb rozumu.<br>Po zachwycie pięknem ewangelicznego posłania przyszedł moment refleksji nad możliwością udowodnienia jego prawdziwości.<br>Z pytania: czy to prawda, że Chrystus naprawdę istniał i czy można dzisiaj przyjąć Jego nauczanie, zrodził się projekt pierwszej książki Messoriego, "Opinie o Jezusie" (Ipotesi su GesÓ").<br>Książka ta, opublikowana w 1976 r., jest owocem wieloletnich studiów i stanowi rzadki przykład
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego