Typ tekstu: Książka
Autor: red. Gomulicka Barbara
Tytuł: Pisarze polskiego oświecenia
Rok: 1996
przypiskach do utworów, konkretyzując personalny aspekt liryki pośredniej lub rymowanej opowiastki o trzecioosobowym narratorze. „Prywatna" część pisarstwa, niekiedy pióra znanych poetów, w całości dotąd nie opublikowana, składa się na ciekawe archiwum przyjaźni przedromantycznej, pełen uroku „wirydarzyk serca". Podobny charakter ma olbrzymia spuścizna epistolograficzna, w której odrębne miejsce zajmuje poufna i długotrwała korespondencja rodzinna i przyjacielska, ukazująca „związki serc" łączące Wirtemberską z matką, ojcem i ukochanym bratem – Adamem Jerzym Czartoryskim, wychowanką – Cecylią Beydale, czy dawną piastunką i nauczycielką – Magdaleną Petit.
Model „pięknej duszy" zaczerpnięty z dzieł J.J. Rousseau na wytłumaczenie potrzeby czułej przyjaźni leżał
przypiskach do utworów, konkretyzując personalny aspekt liryki pośredniej lub rymowanej opowiastki o trzecioosobowym narratorze. &#132;Prywatna" część pisarstwa, niekiedy pióra znanych poetów, w całości dotąd nie opublikowana, składa się na ciekawe archiwum przyjaźni przedromantycznej, pełen uroku &#132;wirydarzyk serca". Podobny charakter ma olbrzymia spuścizna epistolograficzna, w której odrębne miejsce zajmuje poufna i długotrwała korespondencja rodzinna i przyjacielska, ukazująca &#132;związki serc" łączące Wirtemberską z matką, ojcem i ukochanym bratem &#150; Adamem Jerzym Czartoryskim, wychowanką &#150; Cecylią Beydale, czy dawną piastunką i nauczycielką &#150; Magdaleną Petit.<br> Model &#132;pięknej duszy" zaczerpnięty z dzieł J.J. Rousseau na wytłumaczenie potrzeby czułej przyjaźni leżał
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!