Typ tekstu: Książka
Autor: Broszkiewicz Jerzy
Tytuł: Doktor Twardowski
Rok wydania: 1987
Rok powstania: 1978
od wielu dni Franker niemal z całkowitą pewnością może wykluczyć grozę "powstrząsowego zespołu organicznego".
I nie ma w tym żadnej przesady, jeśli powiem, że adiunkt przeżywa krótką, ale niekłamaną chwilę s zczęścia.
Adiunkt cofa swój zakaz, ale równocześnie postanawia, że spotkanie Twardowskiego z narzeczoną powinno odbyć się w warunkach możliwie poufnych, poza natręctwem obcych oczu i cudzej ciekawości. A więc na pewno nie w hallu klinicznym.
Jest do dyspozycji właściwe, dobre miejsce. Pora to obiadowa, a zatem oddziałowy gabinet lekarski będzie przez następne pół godziny wolny.
Poza tym adiunkt chce być świadkiem powitania tych dwojga. Dopuśćmy też na świadka doktor Adę
od wielu dni Franker niemal z całkowitą pewnością może wykluczyć grozę "powstrząsowego zespołu organicznego".<br>I nie ma w tym żadnej przesady, jeśli powiem, że adiunkt przeżywa krótką, ale niekłamaną chwilę s zczęścia.<br>Adiunkt cofa swój zakaz, ale równocześnie postanawia, że spotkanie Twardowskiego z narzeczoną powinno odbyć się w warunkach możliwie poufnych, poza natręctwem obcych oczu i cudzej ciekawości. A więc na pewno nie w hallu klinicznym.<br>Jest do dyspozycji właściwe, dobre miejsce. Pora to obiadowa, a zatem oddziałowy gabinet lekarski będzie przez następne pół godziny wolny.<br>Poza tym adiunkt chce być świadkiem powitania tych dwojga. Dopuśćmy też na świadka doktor Adę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego