Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 03.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
świat zachodni jako jeden z poważniejszych rynków edukacyjnych. Z wieloma państwami wiążą ChRL umowy w dziedzinie oświaty, (Polska takiego porozumienia nie ma). Z roku na rok maleje liczba osób studiujących na koszt państwa chińskiego - obecnie nie przekracza 3 tys.

Spośród około 580 tys. studentów chińskich, którzy studiowali bądź nadal studiują poza granicami ChRL (w tym 189 tys. w USA), powróciła dotychczas do kraju niespełna jedna trzecia. Obecnie studiuje za granicą blisko 400 tys. Chińczyków, w tym 40 tys. w Australii i 30 tys. na Nowej Zelandii, gdzie stanowią 35-40 proc. liczby studentów zagranicznych!

Spośród przeszło 200 tys. chińskich studentów i
świat zachodni jako jeden z poważniejszych rynków edukacyjnych. Z wieloma państwami wiążą ChRL umowy w dziedzinie oświaty, (Polska takiego porozumienia nie ma). Z roku na rok maleje liczba osób studiujących na koszt państwa chińskiego - obecnie nie przekracza 3 tys.<br><br>Spośród około 580 tys. studentów chińskich, którzy studiowali bądź nadal studiują poza granicami ChRL (w tym 189 tys. w USA), powróciła dotychczas do kraju niespełna jedna trzecia. Obecnie studiuje za granicą blisko 400 tys. Chińczyków, w tym 40 tys. w Australii i 30 tys. na Nowej Zelandii, gdzie stanowią 35-40 proc. liczby studentów zagranicznych!<br><br>Spośród przeszło 200 tys. chińskich studentów i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego