Typ tekstu: Książka
Autor: Bartosz Grzegorz
Tytuł: Druga twarz tlenu
Rok: 1995
uczenia się.
Tlenek azotu hamuje również adhezję leukocytów i agregację płytek krwi, pobudza wytwarzanie endoteliny oraz proliferację mięśni gładkich i pośredniczy w erekcji prącia. Rola tlenku azotu w tym ostatnim procesie jest dwojaka: jest on mediatorem komórek nerwowych autonomicznego układu nerwowego kontrolujących erekcję oraz decyduje o rozszerzaniu się naczyń krwionośnych prącia podczas erekcji.
Mechanizm działania tlenku azotu polega na kowalencyjnym wiązaniu się z grupą hemową cyklazy guanylanowej (E.C. 4.6.1.2), co wzmaga aktywność enzymu i zwiększa wytwarzanie cyklicznego GMP.
W wysokich stężeniach tlenek azotu ma działanie bakteriobójcze (p. 3.5.1.5); może działać niszcząco także na inne
uczenia się.<br>Tlenek azotu hamuje również adhezję leukocytów i agregację płytek krwi, pobudza wytwarzanie endoteliny oraz proliferację mięśni gładkich i pośredniczy w erekcji prącia. Rola tlenku azotu w tym ostatnim procesie jest dwojaka: jest on mediatorem komórek nerwowych autonomicznego układu nerwowego kontrolujących erekcję oraz decyduje o rozszerzaniu się naczyń krwionośnych prącia podczas erekcji.<br>Mechanizm działania tlenku azotu polega na kowalencyjnym wiązaniu się z grupą hemową cyklazy guanylanowej (E.C. 4.6.1.2), co wzmaga aktywność enzymu i zwiększa wytwarzanie cyklicznego GMP.<br>W wysokich stężeniach tlenek azotu ma działanie bakteriobójcze (p. 3.5.1.5); może działać niszcząco także na inne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego