Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Łukasz
Tytuł: strona o żeglarstwie
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 2005
życzeń pacjentów. Jednak w niektórych przypadkach trzeba odstąpić od tej zasady.


Ułożenie na wznak- z cienką poduszką pod głowę stosujemy, jeśli nie ma konieczności zastosowania jednego ze specjalnych ułożeń. Te ułożenie wymagane jest podczas sztucznego oddychania lub masażu serca.


Ułożenie na boku- stosujemy u każdego nieprzytomnego oddychającego samoistnie i mającego prawidłową akcję serca. Położenie te zapobiega zatkaniu się dróg oddechowych, dodatkowo należy naciągnąć szyję i odgiąć głowę.


Ułożenie na wznak z wałkiem pod kolanami- stosujemy w przypadku zranień jamy brzusznej i bólów brzucha, można lekko unieść tułowie.

Ułożenie przeciwstrząsowe- zalecane nawet przy podejrzeniach rozwijania się wstrząsu, chorego kładzie się na plecach
życzeń pacjentów. Jednak w niektórych przypadkach trzeba odstąpić od tej zasady.<br><br><br>Ułożenie na wznak- z cienką poduszką pod głowę stosujemy, jeśli nie ma konieczności zastosowania jednego ze specjalnych ułożeń. Te ułożenie wymagane jest podczas sztucznego oddychania lub masażu serca. <br><br><br>Ułożenie na boku- stosujemy u każdego nieprzytomnego oddychającego samoistnie i mającego prawidłową akcję serca. Położenie te zapobiega zatkaniu się dróg oddechowych, dodatkowo należy naciągnąć szyję i odgiąć głowę. <br><br><br>Ułożenie na wznak z wałkiem pod kolanami- stosujemy w przypadku zranień jamy brzusznej i bólów brzucha, można lekko unieść tułowie. <br><br>Ułożenie przeciwstrząsowe- zalecane nawet przy podejrzeniach rozwijania się wstrząsu, chorego kładzie się na plecach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego