Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
łagodnego lądowania, systemem stosowania zakłóceń radioelektronicznych... w czasie fabrycznych prób Szmiela trzynaście samolotów-robotów wykonało 68 startów, z tego 52 w pełni udane.
Kompleks Stierch wszedł do wyposażenia wojsk lądowych.
Ale są i żarliwsi przeciwnicy takich poglądów i systemów bezpilotowego rozpoznania. Zwracają oni uwagę na wciąż występujące poważne trudności w precyzyjnym kierowaniu samolotami bezpilotowymi, na duże liczebnie ekipy obsługujące oraz mocno rozbudowaną sieć łączności i dowodzenia, które we współczesnych warunkach mogą być stosunkowo łatwo zakłócane. Nie bez racji dowodzą także, że dość trudne w realizacji operacje łagodnego lądowania bezpilotowego samolotu kończą się niejednokrotnie poważnym uszkodzeniem lub kraksą maszyny.
"Oczywiście już nawet
łagodnego lądowania, systemem stosowania zakłóceń radioelektronicznych... w czasie fabrycznych prób Szmiela trzynaście samolotów-robotów wykonało 68 startów, z tego 52 w pełni udane.<br>Kompleks Stierch wszedł do wyposażenia wojsk lądowych.<br>Ale są i żarliwsi przeciwnicy takich poglądów i systemów bezpilotowego rozpoznania. Zwracają oni uwagę na wciąż występujące poważne trudności w precyzyjnym kierowaniu samolotami bezpilotowymi, na duże liczebnie ekipy obsługujące oraz mocno rozbudowaną sieć łączności i dowodzenia, które we współczesnych warunkach mogą być stosunkowo łatwo zakłócane. Nie bez racji dowodzą także, że dość trudne w realizacji operacje łagodnego lądowania bezpilotowego samolotu kończą się niejednokrotnie poważnym uszkodzeniem lub kraksą maszyny.<br>"Oczywiście już nawet
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego