Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
2002 r. otrzymał listę kandydatów do nowej rady nadzorczej PKN Orlen właśnie z Kulczykiem na czele. Na taki skład rady Kaczmarek się nie zgodził i wygrał. Weszło do niej jednak dwóch przedstawicieli Kulczyk Holding. Poznański biznesmen miał wówczas 2 proc. akcji, więc dwa fotele były dla niego i tak wielkim prezentem. To nie koniec - dwa miesiące później na czele rady stanął Jan Waga, prawa ręka Kulczyka.
Dlaczego Kulczyk tak walczył o wpływy w naftowym koncernie? By doprowadzić do fuzji z węgierskim koncernem i sporo na tym zarobić.

Układ wiedeński

Dzięki komisji śledczej wiemy, że aktywność biznesmena nie dotyczy tylko naftowego giganta
2002 r. otrzymał listę kandydatów do nowej rady nadzorczej &lt;name type="org"&gt;PKN Orlen&lt;/&gt; właśnie z &lt;name type="person"&gt;Kulczykiem&lt;/&gt; na czele. Na taki skład rady &lt;name type="person"&gt;Kaczmarek&lt;/&gt; się nie zgodził i wygrał. Weszło do niej jednak dwóch przedstawicieli &lt;name type="org"&gt;Kulczyk Holding&lt;/&gt;. Poznański biznesmen miał wówczas 2 proc. akcji, więc dwa fotele były dla niego i tak wielkim prezentem. To nie koniec - dwa miesiące później na czele rady stanął &lt;name type="person"&gt;Jan Waga&lt;/&gt;, prawa ręka &lt;name type="person"&gt;Kulczyka&lt;/&gt;.<br>Dlaczego &lt;name type="person"&gt;Kulczyk&lt;/&gt; tak walczył o wpływy w naftowym koncernie? By doprowadzić do fuzji z węgierskim koncernem &lt;gap&gt; i sporo na tym zarobić.<br><br>&lt;tit&gt;Układ wiedeński&lt;/&gt;<br><br>Dzięki komisji śledczej wiemy, że aktywność biznesmena nie dotyczy tylko naftowego giganta
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego