Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Wyborcza
Nr: 249
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
opozycję.
Żeby było śmieszniej, sprawę nagłośnił w ostatniej kampanii SLD-owski minister Siemiątkowski po tym, jak prawicowe ,,Życie'' ,,wyciągnęło'' sprawę kontaktów Kwaśniewskiego z osławionym Ałganowem.
Między przeciekiem o Tymińskim a oskarżeniami Kaczyńskiego rozegrały się dziesiątki afer z mniej lub bardziej jawnym udziałem UOP. Za pomocą tzw. materiałów operacyjnych podważano autorytet prezydentów (Wałęsy i Kwaśniewskiego), szykowano słynną ,,noc teczek'', która zakończyła się rozwiązaniem parlamentu, obalono dwóch premierów (Pawlaka w związku z InterArmsem i Oleksego oskarżonego o szpiegostwo). Nieomal do dobrego tonu w polskiej polityce należy straszenie się ,,hakami'' i ,,teczkami'' oraz sugerowanie, kto, kiedy był agentem.
Obecni i byli oficerowie służb specjalnych
opozycję. <br>Żeby było śmieszniej, sprawę nagłośnił w ostatniej kampanii SLD-owski minister Siemiątkowski po tym, jak prawicowe ,,Życie'' ,,wyciągnęło'' sprawę kontaktów Kwaśniewskiego z osławionym Ałganowem. <br>Między przeciekiem o Tymińskim a oskarżeniami Kaczyńskiego rozegrały się dziesiątki afer z mniej lub bardziej jawnym udziałem UOP. Za pomocą tzw. materiałów operacyjnych podważano autorytet prezydentów (Wałęsy i Kwaśniewskiego), szykowano słynną ,,noc teczek'', która zakończyła się rozwiązaniem parlamentu, obalono dwóch premierów (Pawlaka w związku z InterArmsem i Oleksego oskarżonego o szpiegostwo). Nieomal do dobrego tonu w polskiej polityce należy straszenie się ,,hakami'' i ,,teczkami'' oraz sugerowanie, kto, kiedy był agentem. <br>Obecni i byli oficerowie służb specjalnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego