Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
i więcej) zachodzi tzw. kruszenie jąder: ((...)) gdzie Y są to duże fragmenty jądra. W tym przypadku liczba masowa (A) i atomowa (Z) jąder A i B różnią się od siebie dość znacznie.
6) Reakcja rozszczepienia polega na tym, że jądro rozszczepia się na dwa silnie wzbudzone fragmenty o zbliżonych masach, prócz tego uwolnionych zostaje kilka neutronów. Jest to jedna z najważniejszych reakcji jądrowych, opisana szerzej w p.4.7. Proces zachodzi również samorzutnie (p. 3.4).
7) Reakcje termojądrowe, w szczególności tzw. reakcja fuzji. Również bardzo ważna reakcja opisana w p. 4.8.
Oprócz dwóch ostatnich reakcji, które mają fundamentalne znaczenie energetyczne
i więcej) zachodzi tzw. kruszenie jąder: ((...)) gdzie Y są to duże fragmenty jądra. W tym przypadku liczba masowa (A) i atomowa (Z) jąder A i B różnią się od siebie dość znacznie.<br> 6) Reakcja rozszczepienia polega na tym, że jądro rozszczepia się na dwa silnie wzbudzone fragmenty o zbliżonych masach, prócz tego uwolnionych zostaje kilka neutronów. Jest to jedna z najważniejszych reakcji jądrowych, opisana szerzej w p.4.7. Proces zachodzi również samorzutnie (p. 3.4).<br> 7) Reakcje termojądrowe, w szczególności tzw. reakcja fuzji. Również bardzo ważna reakcja opisana w p. 4.8.<br> Oprócz dwóch ostatnich reakcji, które mają fundamentalne znaczenie energetyczne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego