Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
TKS100).
Wersja "D" tegoż karabinu, zamontowana na specjalnie skonstruowanej podstawie, służyć miała do zwalczania samolotów. Celownik do tych karabinów nazywano: "Celownik korektor do nkm 20 mm plot - ŤDť". Jego konstruktorem był pracownik PZO, Jerzy Kunkel.
Zapewne wykonano jedynie prototyp lub serię próbną tego celownika, gdyż był on przewidziany do seryjnej produkcji w roku budżetowym 1939]1940.
Niestety, nie udało się odnaleźć dokumentacji konstrukcyjnej ani innych dokumentów dotyczących obu celowników.
Omówione celowniki były ostatnimi konstrukcjami w PZO, jakie wdrożono do produkcji w okresie międzywojennym.

Przyrządy obserwacyjno-pomiarowe

Czołową pozycję w tej grupie przyrządów zajmowała
Lornetka pryzmatyczna 6x30 (fot. 4.13).



Dzięki temu
TKS100).<br>Wersja "D" tegoż karabinu, zamontowana na specjalnie skonstruowanej podstawie, służyć miała do zwalczania samolotów. Celownik do tych karabinów nazywano: "Celownik korektor do nkm 20 mm plot - ŤDť". Jego konstruktorem był pracownik PZO, Jerzy Kunkel.<br>Zapewne wykonano jedynie prototyp lub serię próbną tego celownika, gdyż był on przewidziany do seryjnej produkcji w roku budżetowym 1939]1940.<br>Niestety, nie udało się odnaleźć dokumentacji konstrukcyjnej ani innych dokumentów dotyczących obu celowników.<br>Omówione celowniki były ostatnimi konstrukcjami w PZO, jakie wdrożono do produkcji w okresie międzywojennym.<br><br>&lt;tit&gt;Przyrządy obserwacyjno-pomiarowe&lt;/&gt;<br><br> Czołową pozycję w tej grupie przyrządów zajmowała<br>Lornetka pryzmatyczna 6x30 (fot. 4.13).<br><br>&lt;gap&gt;<br><br> Dzięki temu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego