Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.18
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ze względu na "amerykańską agresję". Samo spotkanie miało podobno pomyślny przebieg, a doradcy duchownego podkreślali, że on sam nie odrzuca przedstawionych mu propozycji.
Od rana w rejonie meczetu trwały zacięte walki. Całe Stare Miasto otoczone zostało przez czołgi i wozy opancerzone. Wojska amerykańskie unikają działań, które mogłyby zostać uznane za profanację meczetu. Za to szef irackiej policji w An-Nadżafie zagroził, że gotów jest wziąć meczet szturmem, jeśli ukrywający się w nim sadryści nie złożą broni.
Gorąco było też w Bagdadzie. Co najmniej 7 osób zginęło, a 49 zostało rannych w wyniku ostrzelania z moździerzy centrum miasta.
, PAP, AFP, REUTERSUSA
ze względu na "amerykańską agresję". Samo spotkanie miało podobno pomyślny przebieg, a doradcy duchownego podkreślali, że on sam nie odrzuca przedstawionych mu propozycji.<br>Od rana w rejonie meczetu trwały zacięte walki. Całe &lt;name type="place"&gt;Stare Miasto&lt;/&gt; otoczone zostało przez czołgi i wozy opancerzone. Wojska amerykańskie unikają działań, które mogłyby zostać uznane za profanację meczetu. Za to szef irackiej policji w &lt;name type="place"&gt;An-Nadżafie&lt;/&gt; zagroził, że gotów jest wziąć meczet szturmem, jeśli ukrywający się w nim sadryści nie złożą broni.<br>Gorąco było też w &lt;name type="place"&gt;Bagdadzie&lt;/&gt;. Co najmniej 7 osób zginęło, a 49 zostało rannych w wyniku ostrzelania z moździerzy centrum miasta.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt;, PAP, AFP, REUTERS&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;USA
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego