Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
rzeczywistości. Jest podobna do funkcji diagnostycznej, lecz odnosi się do przedmiotów, co do których przyjęto założenie, że będą istnieć w przyszłości. Trudno przecenić wagę jej realizacji dla skuteczności funkcji kreatywnych. Wiedza o przedmiotach uzyskana dzięki funkcji prognostycznej ma własności hipotezy o pewnym prawdopodobieństwie spełnienia. Wyrażona w kategoriach jakościowych retrospektywna i prospektywna wiedza o przedmiotach przedstawia pełnię poznania względem współrzędnej czasu ich istnienia.

4 Funkcja klasyfikacyjna
Wszechstronnie i coraz głębiej poznawana rzeczywistość stanowi nieskończone bogactwo przedmiotów, podlegających nieustannym zmianom jakościowym. Celem stosowania funkcji klasyfikacyjnej jest symplifikacja, porządkowanie oraz systematyzacja przedmiotów i ich obrazów. Jej podstawę stanowi powszechne zjawisko jakościowego podobieństwa przedmiotów.
Głębokość
rzeczywistości. Jest podobna do funkcji diagnostycznej, lecz odnosi się do przedmiotów, co do których przyjęto założenie, że będą istnieć w przyszłości. Trudno przecenić wagę jej realizacji dla skuteczności funkcji kreatywnych. Wiedza o przedmiotach uzyskana dzięki funkcji prognostycznej ma własności hipotezy o pewnym prawdopodobieństwie spełnienia. Wyrażona w kategoriach jakościowych retrospektywna i prospektywna wiedza o przedmiotach przedstawia pełnię poznania względem współrzędnej czasu ich istnienia.<br><br>&lt;tit&gt;4 Funkcja klasyfikacyjna&lt;/&gt;<br>Wszechstronnie i coraz głębiej poznawana rzeczywistość stanowi nieskończone bogactwo przedmiotów, podlegających nieustannym zmianom jakościowym. Celem stosowania funkcji klasyfikacyjnej jest symplifikacja, porządkowanie oraz systematyzacja przedmiotów i ich obrazów. Jej podstawę stanowi powszechne zjawisko jakościowego podobieństwa przedmiotów.<br>Głębokość
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego